rozměr | 125 x 145 cm |
rok | 2019 |
signatura | sign. na rubu KRAUSOVÁ 2019 |
provenience | DAR AUTORKY |
Tygr - olej, plátno
Denisa Krausová narozená v roce 1981 je výrazná malířka, patřící k nové generaci umělců. Její práce jsou charakterizovány intenzivní koncentrací a schopností komunikace.
Získala pozornost odborné veřejnosti a byla nominována na Cenu kritiky za mladou malbu a dvakrát na cenu NG 333. Krausová spojuje precizní kresbu s lehkostí malířského projevu. Původně se zaměřovala na interpretaci příběhů a situací, ale v posledních letech se její tvorba zaměřuje na organické tvary a motivy.
Analyzuje podstatu forem a věcí. Je překvapivé, že její silná tvorba často zůstává mimo zorné pole sběratelů a kurátorů.