#17

Denisa Krausová
(1981)

Tygr

Denisa Krausová
#17

Denisa Krausová
(1981)

Tygr

5 limitů
639 zobrazení
36 000 Kč
Etcetera Auctions s.r.o.
Etcetera Auctions s.r.o.
Vyvolávací cena: 1 Kč
25. 7. 2021 18:30

125 x 145 cm
2019
sign. na rubu KRAUSOVÁ 2019
provenience
DAR AUTORKY

Tygr - olej, plátno

Denisa Krausová narozená v roce 1981 je výrazná malířka, patřící k nové generaci umělců. Její práce jsou charakterizovány intenzivní koncentrací a schopností komunikace.

Získala pozornost odborné veřejnosti a byla nominována na Cenu kritiky za mladou malbu a dvakrát na cenu NG 333. Krausová spojuje precizní kresbu s lehkostí malířského projevu. Původně se zaměřovala na interpretaci příběhů a situací, ale v posledních letech se její tvorba zaměřuje na organické tvary a motivy.

Analyzuje podstatu forem a věcí. Je překvapivé, že její silná tvorba často zůstává mimo zorné pole sběratelů a kurátorů.