rozměr | 25,5 x 25,5 x 5 cm |
rok | 2021 |
signatura | sign. Margita Titlova Ylovsky 22 |
rám | rám, sklo |
provenience | DAR AUTORKY |
Margita Titlová-Ylovsky se narodila 16. června 1957 v Praze a je česká akademická malířka. V mládí navštěvovala gymnázium Na Pražačce a poté pokračovala ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze, kde se věnovala malbě. Patří do generace mladých umělců 80. let 20. století a v té době byla součástí tzv. akčních umělců.
Margita Titlová-Ylovsky se původně věnovala volné kresbě a malbě, ale postupně přešla k tvorbě prostorových objektů a instalací. V současnosti působí jako pedagog na Fakultě výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně. Zastává pozici vedoucího ateliéru grafiky a je členkou akademického senátu a rady studijního programu.
Margita Titlová-Ylovsky má maďarské kořeny, a jejím manželem je Vladimír Merta. Společně mají dceru jménem Fábina.