rok | 1932 |
technika | olej na plátně |
rozměr | 54 x 81 cm |
signatura | PN: „Mikeska 32“ |
rám | rámováno |
autor | 1903-1983 |
1932 | olej na plátně | 54 x 81 cm Působivá kompozice zachycující meziválečnou atmosféru Francouzské riviéry pochází z ateliéru německy mluvícího vítkovického rodáka. Mikeska studoval původně na akademii ve Vídni a Berlíně, záhy se však začal orientovat na francouzské prostředí. Další školení tak získal v Paříži u André Lhota a Jeana Metzingera. V Paříži se též opakovaně zúčastnil Podzimního Salonu a Salonu nezávislých. Byl aktivní na domácí půdě, kde spoluzakládal sdružení Junge Kunst a Prager Secession. V průběhu války pak emigroval do Anglie, aby tam mimo jiné spolupracoval s československou exilovou vládou. Po roce 1948 odešel do Spojených států, kde dále tvořil a pedagogicky působil.