#14

Otto Molitor
(1889 – 1965)

Děvčica

Molitor Otto | Děvčica
Molitor Otto | Děvčica
Molitor Otto | Děvčica
Molitor Otto | Děvčica
Molitor Otto | Děvčica
#14

Otto Molitor
(1889 – 1965)

Děvčica

Drawings
3 limity
543 zobrazení
4 700 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
3. 3. 2021 20:00

tužka a akvarel na papíře
31 x 22 cm
signováno PD
původní stav
rámováno
1889-1965

tužka a akvarel na papíře | 31 x 22 cm | signováno PD

Otto Ervin Karel Molitor byl významný český malíř, sochař, grafik a kněz Církve československé husitské. Narodil se 2. dubna 1889 v Kyjově do rodiny sklárenského účetního Karla Molitora a jeho manželky Julie Pospíšilové. Otto Molitor se nejprve věnoval sochařství, ale později se zaměřil na malířství a grafiku.

Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a následně na Akademii výtvarných umění, kde byl žákem Františka Ženíška v letech 1910–1913. V roce 1913 se oženil s Emilií Hanekovou v pražském kostele svatého Klimenta.

Během svého života působil v různých evropských zemích, včetně Paříže, Holandska, Belgie, Německa a Itálie. V Srbsku pracoval jako profesor kreslení. V roce 1921 přestoupil do Církve československé husitské. Otto Molitor zastával pozici profesora kreslení v několika městech, včetně Uherského Brodu, Hranic, Lipníku a Moravské Ostravy. Nakonec se stal farářem Církve československé ve Vratimově.

V roce 1919 uspořádal Molitor soubornou výstavu svých obrazů v pražském Obecním domě. Je zajímavé, že v roce 1907 ho portrétoval jeho vrstevník Jan Zrzavý, což svědčí o jeho uměleckém uznání v mládí.

Otto Ervin Karel Molitor zemřel v roce 1965, ale jeho umělecké dědictví a přínos kultuře zůstávají trvalými svědectvími jeho života.