technika | tužka a akvarel na papíře |
rozměr | 31 x 22 cm |
signatura | signováno PD |
zachovalost | původní stav |
rám | rámováno |
autor | 1889-1965 |
Otto Ervin Karel Molitor byl významný český malíř, sochař, grafik a kněz Církve československé husitské. Narodil se 2. dubna 1889 v Kyjově do rodiny sklárenského účetního Karla Molitora a jeho manželky Julie Pospíšilové. Otto Molitor se nejprve věnoval sochařství, ale později se zaměřil na malířství a grafiku.
Studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze a následně na Akademii výtvarných umění, kde byl žákem Františka Ženíška v letech 1910–1913. V roce 1913 se oženil s Emilií Hanekovou v pražském kostele svatého Klimenta.
Během svého života působil v různých evropských zemích, včetně Paříže, Holandska, Belgie, Německa a Itálie. V Srbsku pracoval jako profesor kreslení. V roce 1921 přestoupil do Církve československé husitské. Otto Molitor zastával pozici profesora kreslení v několika městech, včetně Uherského Brodu, Hranic, Lipníku a Moravské Ostravy. Nakonec se stal farářem Církve československé ve Vratimově.
V roce 1919 uspořádal Molitor soubornou výstavu svých obrazů v pražském Obecním domě. Je zajímavé, že v roce 1907 ho portrétoval jeho vrstevník Jan Zrzavý, což svědčí o jeho uměleckém uznání v mládí.
Otto Ervin Karel Molitor zemřel v roce 1965, ale jeho umělecké dědictví a přínos kultuře zůstávají trvalými svědectvími jeho života.