technika | olej na plátně |
rozměr | 60 x 48 cm |
rok | 1935 |
signatura | signováno PD |
rám | rámováno |
autor | 1888-1955 |
V parku
Karel Schadt se narodil 20. listopadu 1888 v Příbrami.
Absolvoval Cvičnou školu, měšťanskou školu a učitelský ústav v Příbrami a následně Kalvodovu krajinářskou školu v Praze. Byl českým impresionistickým malířem a pedagogem známým zejména pro své olejomalby krajin.
Pracoval jako železniční úředník a pedagog.
Zemřel 19. června 1955 v Příbrami.