#45

Karel Schadt
(1888 – 1955)

V parku

Schadt Karel
Schadt Karel
Schadt Karel
Schadt Karel
Schadt Karel
#45

Karel Schadt
(1888 – 1955)

V parku

6 limitů
580 zobrazení
6 500 Kč
Einszwei Gallery
Einszwei Gallery
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
30. 9. 2020 20:00

olej na plátně
60 x 48 cm
1935
signováno PD
rámováno
1888-1955

V parku

Karel Schadt se narodil 20. listopadu 1888 v Příbrami.

Absolvoval Cvičnou školu, měšťanskou školu a učitelský ústav v Příbrami a následně Kalvodovu krajinářskou školu v Praze. Byl českým impresionistickým malířem a pedagogem známým zejména pro své olejomalby krajin.

Pracoval jako železniční úředník a pedagog.

Zemřel 19. června 1955 v Příbrami.