technika: | olej na lepence |
rozměr: | 70 x 95 cm |
signatura: | signováno vlevo dole |
datum narození: | 1867-1946 |
rok díla: | 1910-1915 |
poznámka: | zezadu štítek francouzského výrobce pomůcek pro umělce, dále dvě celní razítka |
Václav Radimský se narodil 6. října 1867 v Kolíně nad Labem. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze a poté na Akademii výtvarných umění ve Vídni pod vedením profesora E. Lichtenfelsa. Václav Radimský byl známým českým malířem, který se významně uplatnil ve Francii, kde přišel do úzkého kontaktu s impresionismem. Tento styl poté zprostředkoval české umělecké scéně. Ve Francii žil v oblasti Giverny, kde maloval místní krajinu. Po první světové válce se vrátil zpět do Čech, kde se soustředil na malbu okolí Labe a Kolína. Jeho malby byly silně ovlivněny stylem francouzského impresionisty Claude Moneta. Charakterizovaly je výrazné barvy, vzdušná a světelná atmosféra a často nesly určitou emotivní náladu. V roce 2006 mu byla uspořádána autorská výstava ve Východočeské galerii v Pardubicích. Václav Radimský zemřel 31. ledna 1946 v Kolíně nad Labem.