technika: | olej na plátně |
rozměr: | 42 x 52,5 cm |
signatura: | signováno vpravo dole |
rám: | rámováno |
datum narození: | 1861-1919 |
poznámka: | Narodil se 29.11. 1861 v Brně, zemřel 6.4. 1919 ve Vídni. Nejprve se živil jako kadeřník, později byl přijat na vídeňskou Akademii výtvarných umění. jako Olejomalbou i akvarelem zobrazoval východní Alpy, je považován za vynikajícího krajináře, ale vytvářel i pohlednice s různými náměty. |
olej na plátně | 42 x 52,5 cm | signováno vpravo dole