#5

Viktor Rolín
(1887 – 1942)

Zátiší

Viktor Rolín
Viktor Rolín
Viktor Rolín
Viktor Rolín
#5

Viktor Rolín
(1887 – 1942)

Zátiší

1-50
278 zobrazení
12 500 Kč
Galerie DOLMEN
Galerie DOLMEN
26. 1. 2021 18:00

olej, překližka
65 x 118 cm
sign. PD V. Rolín
1887 - 1942

Zátiší

Viktor Rolin byl malíř a grafik, narozený 26. prosince 1887 ve Varšavě.

Studoval na akademiích umění v Petrohradě a Mnichově u profesora Sambergera. Během první světové války sloužil jako vojín v Rusku. Jeho malířská tvorba zahrnovala zátiší, portréty a krajiny. Mezi jeho oblíbená místa patřila pobřeží Černého moře, přístavy Sevastopol, Kerč, krymský Bachčisaraj, Kyjev a další.

Výrazným prvkem jeho tvorby byla také tvorba zátiší s ovocem, rybami, květinami a loveckou kořistí. V oblasti grafiky se věnoval zejména motivům ze Staré Prahy a vytvářel barevné akvatinty.

Bohužel, Viktor Rolin se stal obětí nacistické perzekuce během druhé světové války a zemřel 31. července 1942 v koncentračním táboře v Mauthausenu.