#16

Jan Rapin
(1956)

Commedia dell´arte

Jan Rapin
Jan Rapin
Jan Rapin
Jan Rapin
Jan Rapin
#16

Jan Rapin
(1956)

Commedia dell´arte

373 zobrazení
54 000 Kč
CFIG Arts a.s.
CFIG Arts a.s.
23. 6. 2021 18:00

olej na plátně
100 x 70 cm
1986
signováno UD
rámováno
provenience
soukromá sbírka
1956

Commedia dell´arte

Jan Rapin se narodil v roce 1956 v Praze a je známý jako malíř a grafik. Absolvoval Akademické gymnázium v Praze u profesora Kepky a studoval anatomii na střední zdravotnické škole. Svůj umělecký talent rozvíjel dále studiem malby u Petra Hany a Vladimíra Komárka.

Patří mezi uznávané výtvarníky současné umělecké scény a během své kariéry realizoval okolo osmdesáti samostatných výstav jak v Česku, tak i v zahraničí.

Rapinova tvorba je charakteristická výraznou stylizací, která dává jeho dílům jedinečný a osobitý charakter. Inspirací pro něj je zejména období baroka, které ho ovlivňuje jak v použití barev, tak v kompozici a práci se světlem. Dokáže spojit prvky barokního stylu s moderními trendy současného výtvarného umění, čímž vytváří díla s unikátním rukopisem.

Jana Rapina inspirují obyčejné věci a podstata života, ale zejména krásné ženy. Jeho práce často zobrazují ideál ženské krásy a tajemství. Rapin vnímá hudební nástroje a další předměty jakožto nositele lidských vlastností, a ve svém díle se snaží vyjádřit touhu po kráse a harmonii.