#319

Josef Paleček

Zahrada s motýli, signováno tužkou

Paleček Josef (1932 - dosud)
#319

Josef Paleček

453 zobrazení
2 800 Kč
Aukční dům Blatná, s.r.o.
Aukční dům Blatná, s.r.o.
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
30. 10. 2021 19:00

Litografie 56/100
44x45cm, s rámem: 64x60cm

Zahrada s motýli, signováno tužkou - Josef Paleček byl malíř, scénograf, ilustrátor. Studoval výtvranou výchovu u profesorů C. Boudy, K. Lidického, M. Salcmana na Pedagogické fakultě univerzity Karlovy v Praze (1951 – 1955). Od 1957 je ve svobodném povolání, je člen SČUG Hollar. Věnuje se malbě, volné i užité grafice, tapiserii, ilustrační tvorbě, je výtvarníkem animovaných filmů, spolupracuje s architekty. Začínal realistickými obrazy a kresebnými studiemi ze zákulisí baletního studia Národního divadla v Praze.