#65

Antonín Brunner
(1881 – 1958)

Mořský příboj

BRUNNER Antonín (1881 - 1958)
BRUNNER Antonín (1881 - 1958)
BRUNNER Antonín (1881 - 1958)
BRUNNER Antonín (1881 - 1958)
#65

Antonín Brunner
(1881 – 1958)

Mořský příboj

5 limitů
595 zobrazení
Vyvolávací cena: 1 000 Kč
3. 3. 2020 19:00

Prodejce
Aukční dům Korunní

Mořský příboj, olej na kartonu, 27x41 cm, sign. PD Ant Brunner 1926

Antonín Brunner se narodil 13. června 1881 v Praze.

Studoval u profesora Lišky na Uměleckoprůmyslové škole v Praze (UPRUM). Později pokračoval ve studiu v Paříži u J. P. Laurense a Luciena Simona.

Byl známý jako malíř, grafik a restaurátor. Jeho díla, která zahrnovala obrazy, figurální podobizny i krajiny, měla dekorativní ráz.

V Paříži vystavil svá díla v Saloně a v Praze se prezentoval souborně krajiny z Bretaně v Topičově salonu.

Antonín Brunner zemřel v roce 1958 v Praze.