Prodejce | Aukční dům Korunní |
Mořský příboj, olej na kartonu, 27x41 cm, sign. PD Ant Brunner 1926
Antonín Brunner se narodil 13. června 1881 v Praze.
Studoval u profesora Lišky na Uměleckoprůmyslové škole v Praze (UPRUM). Později pokračoval ve studiu v Paříži u J. P. Laurense a Luciena Simona.
Byl známý jako malíř, grafik a restaurátor. Jeho díla, která zahrnovala obrazy, figurální podobizny i krajiny, měla dekorativní ráz.
V Paříži vystavil svá díla v Saloně a v Praze se prezentoval souborně krajiny z Bretaně v Topičově salonu.
Antonín Brunner zemřel v roce 1958 v Praze.