#6

Jindřich Šimek
(1901 – 1979)

Ovce na pastvě

Šimek Jindřich (1901 - 1979), Ovce na pastvě
#6

Jindřich Šimek
(1901 – 1979)

Ovce na pastvě

1 limit
594 zobrazení
Vyvolávací cena: 900 Kč
3. 3. 2020 19:00

prodejce
Galerie Goltzova tvrz

Ovce na pastvě, olej na plátně, 1951, 47 x 38 cm

Jindřich Šimek se narodil v roce 1901. Studoval soukromě u umělců A. Kalvody a O. Bubeníčka a následně na Akademii výtvarných umění (AVU). Během svého uměleckého vzdělání podnikl studijní cesty po Itálii a Rakousku, které ovlivnily jeho tvorbu.

Jindřich Šimek se věnoval především krajinomalbě. Jeho práce vykazovaly vlivy jeho studijních cest a ukazovaly jeho schopnost zachytit krásu krajiny prostřednictvím malby. Techniku, kterou používal, lze předpokládat jako olejomalbu nebo akvarel, což jsou tradiční média pro krajinomalbu.

Umělec Jindřich Šimek zemřel v roce 1979.