prodejce | Aukční dům Korunní |
Krajina s topoly, olej na kartonu, 17x24 cm, 30. - 40. léta 20. stol., sign. LD M. Benka, pův. rámováno, znalecký posudek PhDr. Kataríny Bajcurové ze dne 21. 3. 2016. Velikostí možná menší komornější autorova práce, o to všack komornější, barevně velmi citlivě podaná a sběratelsky hodnotná. Je to autorova oslava slovenské krajiny, slovenského prostého lidu, podaná bez pozdějšího patosu.