#81

BENKA Martin (1888 - 1971)

BENKA Martin (1888 - 1971)
BENKA Martin (1888 - 1971)
BENKA Martin (1888 - 1971)
BENKA Martin (1888 - 1971)
BENKA Martin (1888 - 1971)
BENKA Martin (1888 - 1971)
BENKA Martin (1888 - 1971)
BENKA Martin (1888 - 1971)
BENKA Martin (1888 - 1971)
BENKA Martin (1888 - 1971)
#81

BENKA Martin (1888 - 1971)

Benka Marin
7 limitů
1238 zobrazení
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
17. 12. 2019 19:00

prodejce
Aukční dům Korunní

Krajina s topoly, olej na kartonu, 17x24 cm, 30. - 40. léta 20. stol., sign. LD M. Benka, pův. rámováno, znalecký posudek PhDr. Kataríny Bajcurové ze dne 21. 3. 2016. Velikostí možná menší komornější autorova práce, o to všack komornější, barevně velmi citlivě podaná a sběratelsky hodnotná. Je to autorova oslava slovenské krajiny, slovenského prostého lidu, podaná bez pozdějšího patosu.