prodáno za: 140 000 CZK
vyvolávací cena: 10 000 CZK

81. BENKA Martin (1888 - 1971)

Krajina s topoly, olej na kartonu, 17x24 cm, 30. - 40. léta 20. stol., sign. LD M. Benka, pův. rámováno, znalecký posudek PhDr. Kataríny Bajcurové ze dne 21. 3. 2016. Velikostí možná menší komornější autorova práce, o to všack komornější, barevně velmi citlivě podaná a sběratelsky hodnotná. Je to autorova oslava slovenské krajiny, slovenského prostého lidu, podaná bez pozdějšího patosu.

prodejce Aukční dům Korunní

1****4 140 000 CZK 17. 12. 2019 19:47:18
7****2 140 000 CZK 17. 12. 2019 19:47:18
1****4 135 000 CZK 17. 12. 2019 19:47:12