prodejce | Aukční dům Korunní |
Zřícenina hradu Valečov, olej na plátně lepeném na slabém kartonu, 49x65 cm, sign. LD K. Schadt, PD popsáno
Karel Schadt se narodil 20. listopadu 1888 v Příbrami.
Absolvoval Cvičnou školu, měšťanskou školu a učitelský ústav v Příbrami a následně Kalvodovu krajinářskou školu v Praze. Byl českým impresionistickým malířem a pedagogem známým zejména pro své olejomalby krajin.
Pracoval jako železniční úředník a pedagog.
Zemřel 19. června 1955 v Příbrami.