#56

Karel Schadt
(1888 – 1955)

Zřícenina hradu Valečov

SCHADT Karel (1888 - 1955)
SCHADT Karel (1888 - 1955)
SCHADT Karel (1888 - 1955)
SCHADT Karel (1888 - 1955)
SCHADT Karel (1888 - 1955)
SCHADT Karel (1888 - 1955)
#56

Karel Schadt
(1888 – 1955)

Zřícenina hradu Valečov

3 limity
579 zobrazení
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
17. 12. 2019 19:00

prodejce
Aukční dům Korunní

Zřícenina hradu Valečov, olej na plátně lepeném na slabém kartonu, 49x65 cm, sign. LD K. Schadt, PD popsáno

Karel Schadt se narodil 20. listopadu 1888 v Příbrami.

Absolvoval Cvičnou školu, měšťanskou školu a učitelský ústav v Příbrami a následně Kalvodovu krajinářskou školu v Praze. Byl českým impresionistickým malířem a pedagogem známým zejména pro své olejomalby krajin.

Pracoval jako železniční úředník a pedagog.

Zemřel 19. června 1955 v Příbrami.