#8

Vojtěch Hynek Popelka
(1888 – 1961)

Kachny na potoce

Popelka Vojtěch Hynek, (1888 - 1971)
#8

Vojtěch Hynek Popelka
(1888 – 1961)

Kachny na potoce

633 zobrazení
Vyvolávací cena: 1 200 Kč
15. 10. 2019 19:00

prodejce
GalerieGoltzova tvrz

Kachny na potoce, olej na desce, 35 x 46 cm, rámováno,

Vojtěch Hynek Popelka se narodil 13. prosince 1888 v Praze-Smíchově. Byl českým akademickým malířem a ilustrátorem.

Studoval na pražské Uměleckoprůmyslové škole u profesorů Emanuela Dítěte ml. a Heinricha Jaksche. Pokračoval ve studiu na malířské akademii ve speciálním ateliéru profesora Hanuše Schwaigra v letech 1911–1912.

Po ukončení akademického studia se věnoval krajinomalbě a specializoval se na malbu zvířat. Během svého života absolvoval studijní cesty po Čechách a Moravě, kde nacházel inspiraci pro své malby. Významnou část své tvorby věnoval malbě zvířat a pro nakladatelství Sfinx vytvořil ilustrace k Brehmovu dílu "Život zvířat".

Popelka pořádal výstavy svých obrazů v prestižních pražských galeriích, včetně Topičova salonu a Rubešovy galerie. Jeho malby se nachází ve sbírkách Městského muzea v Jindřichově Hradci, v Galerii v Plzni a v Městském muzeu v Náchodě.

Vojtěch Hynek Popelka zemřel 26. ledna 1961 v Praze.