#2

Ludvík Vacátko
(1873 – 1956)

Galantní pár ve stáji

Vacátko Ludvík, (1873 - 1956)
Vacátko Ludvík, (1873 - 1956)
Vacátko Ludvík, (1873 - 1956)
Vacátko Ludvík, (1873 - 1956)
Vacátko Ludvík, (1873 - 1956)
Vacátko Ludvík, (1873 - 1956)
#2

Ludvík Vacátko
(1873 – 1956)

Galantní pár ve stáji

721 zobrazení
16. 10. 2018 19:00

prodejce
Galerie Goltzova tvrz

Galantní pár ve stáji, olej na překližce, 60 x 52,5 cm, rámováno

Ludvík Vacátko se narodil 19. srpna 1873 v Simmeringu u Vídně.

Studoval na pražské kadetní škole a později si doplňoval vzdělání na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Vojtěcha Hynaise. Ve studiích pokračoval také v Paříži, Vídni a Mnichově.

Byl známý jako český malíř a profesor kreslení, který exceloval v zachycování anatomie zvířat, především koní, zvěře a bitevních scén. Používal techniku malby a kresby.

Po odchodu z armády se plně věnoval umění a v roce 1943 se přestěhoval do Kunvaldu, kde také zemřel 26. listopadu 1956.