#83

Rudolf Lodgman von Auen
(1877 – 1962)

Pražský motiv

ALT Rudolf von (1812 - 1905)
ALT Rudolf von (1812 - 1905)
ALT Rudolf von (1812 - 1905)
ALT Rudolf von (1812 - 1905)
ALT Rudolf von (1812 - 1905)
#83

Rudolf Lodgman von Auen
(1877 – 1962)

Pražský motiv

3 limity
555 zobrazení
Vyvolávací cena: 20 000 Kč
15. 6. 2021 19:00

Pražský motiv, akvarel, kombinovaná technika na kartonu, 28x17 cm, sign. LD R. Alt, pravost potvrdil Michael Zachař

Rudolf Lodgman von Auen se narodil 21. prosince 1877 v Hradci Králové. Studoval práva a politické vědy na univerzitě a poté se začal angažovat v politice.

Byl rakousko-uherský a československý politik německé národnosti. V letech 1911 až 1918 zastával pozici poslance v předlitavské Říšské radě jako společný kandidát německých liberálních frakcí. Také byl poslancem českého zemského sněmu v letech 1912-1913.

Po vzniku Československa se angažoval v politice této nové republiky. Byl poslancem československého Národního shromáždění za Německou nacionální stranu. V letech 1918-1919 zastával pozici zemského hejtmana odštěpenecké provincie Deutschböhmen.

Rudolf Lodgman von Auen zemřel 11. prosince 1962 v Mnichově.