Pražský motiv, akvarel, kombinovaná technika na kartonu, 28x17 cm, sign. LD R. Alt, pravost potvrdil Michael Zachař
Rudolf Lodgman von Auen se narodil 21. prosince 1877 v Hradci Králové. Studoval práva a politické vědy na univerzitě a poté se začal angažovat v politice.
Byl rakousko-uherský a československý politik německé národnosti. V letech 1911 až 1918 zastával pozici poslance v předlitavské Říšské radě jako společný kandidát německých liberálních frakcí. Také byl poslancem českého zemského sněmu v letech 1912-1913.
Po vzniku Československa se angažoval v politice této nové republiky. Byl poslancem československého Národního shromáždění za Německou nacionální stranu. V letech 1918-1919 zastával pozici zemského hejtmana odštěpenecké provincie Deutschböhmen.
Rudolf Lodgman von Auen zemřel 11. prosince 1962 v Mnichově.