#56

Augustin Mervart
(1889 – 1968)

Předjaří nad Hážovicem

Mervart Augustin (1889 - 1968),  Předjaří nad Hážovicem
#56

Augustin Mervart
(1889 – 1968)

Předjaří nad Hážovicem

7 limitů
759 zobrazení
Vyvolávací cena: 1 500 Kč
27. 4. 2021 19:00

prodejce
Galerie Goltzova tvrz

Předjaří nad Hážovicemi, olej na lepence 50 x 70 cm, dat.1937

Augustin Mervart se narodil 30. prosince 1889 v Krásnu nad Bečvou a zemřel 15. srpna 1968 v Přerově. Byl českým malířem a krajinářem. Svá studia zahájil v letech 1903–1908, kde studoval figurální řezbářství na Odborné škole pro zpracování dřeva ve Valašském Meziříčí pod vedením profesora Františka Hrachovce. Svoji první výstavu uspořádal v roce 1908 v Krásně nad Bečvou.

Pro Mervartovo dílo jsou charakteristické obrazy valašské přírody a městská témata. Přestože se zaměřoval především na Přerov, nevyhnul se ani jiným městům, jako je Hradec Králové. Kromě toho vytvářel obrazy z dojmů ze studijních cest po jihu Evropy, především z Dalmácie a Itálie.

Technicky se Augustin Mervart vyjadřoval především olejomalbami, akvarely a kresbou. Litografie v jeho díle jsou méně časté. Mervart vycházel z řezbářské rodiny a jeho dílo odráží hlubokou lásku k přírodě a krajinnému prostředí.