#7

Jan Go Raitr
(1960)

Jaro

Jaro - Go Raitr Jan
Jaro - Go Raitr Jan
Jaro - Go Raitr Jan
#7

Jan Go Raitr
(1960)

Jaro

538 zobrazení
60 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 58 000 Kč
24. 11. 2019 13:30

olej/plátno
115,5 x 99 cm
sign. PD a vzadu Jan R. Go

vzadu štítek Výstava "Umělec", 2016; provenience: získáno z rodiny autora; rámováno

Jan Raitr Go, narozen v roce 1960, je významný český malíř a hudebník, jehož umělecký přínos spočívá v kombinaci renesančního způsobu malby s experimentálním přístupem a neustálým hledáním nových forem vyjádření. Narodil se v roce 1960 a v letech 1990–1994 studoval na římské Accademia di Belle Arti Biblioteca filozofickou fakultu s zaměřením na malbu a dějiny umění. Z tohoto studia obdržel titul Dotore d arte (Doktor uměleckých věd).

Po dokončení studia v Římě pokračoval ve svém uměleckém vzdělání a v letech 1994–1995 studoval v sochařském ateliéru u profesora Antonia di Tommasa na Art Academii ve Florencii. Jeho tvorba je charakterizována pestrou paletou netradičních materiálů, které kombinuje do svých obrazů. Mezi tyto materiály patří mramor, tmely nanášené vlastnoručně vyrobenými stříkačkami, kokosová vlákna, alkydové, akrylové a syntetické barvy. Kromě toho do svých maleb vsazuje mramorový písek, stavební materiály a používá polychromii zlatem či stříbrem.

V roce 2007 byl Jan Raitr Go oceněn Europen Prize for Fine Arts, což svědčí o uznání a kvalitě jeho umělecké práce. Jeho díla odrážejí inovativní přístup k malbě a experimentování s různými materiály, čímž přináší do českého uměleckého prostředí zajímavý a moderní pohled.