rok | 1973 |
technika | olej/plátno |
rozměr | 100 x 80,5 cm |
signatura | sign. LD Chlupáč 73 |
vzadu č. soupisu díla 049R; provenience: původně získáno z ateliéru autora; rámováno
Chlupáč zprvu maloval - jak to nazval doc. Jiří Šetlík - "pro domo", postupem času se však jeho obrazy staly plnohodnotným a vyhledávaným uměleckým počinem, stejně jako jeho sochařská tvorba. Chlupáč nemaloval podle skutečnosti, ale ze vzpomínek, představ a zážitků. Jeho obrazy jsou hutné, jako by sochal plátno. Pomocí světla a barev se snažil svým obrazům propůjčit onu výsadu sochařů, trojrozměrnost zobrazovaného.