#10

Jindra Husáriková
(1931 – 2016)

Na návsi

Na návsi - Husáriková Jindra
Na návsi - Husáriková Jindra
Na návsi - Husáriková Jindra
#10

Jindra Husáriková
(1931 – 2016)

Na návsi

484 zobrazení
25 000 Kč
Galerie ART Praha, spol. s r.o.
Vyvolávací cena: 15 000 Kč
24. 11. 2019 13:30

olej/deska
84 x 62 cm
sign. PD J Husáriková

rámováno

Jindra Husáriková, rozená Pelcová, byla významná česká malířka a grafička. Narodila se 14. dubna 1931 v Trmicích. Po absolvování Státní odborné školy keramické v Teplicích pokračovala ve studiu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde měla za učitele profesory Antonína Kybala a Jana Baucha.

Její tvorba čerpala inspiraci z prostředí cirkusů a starých bájí. Husáriková se proslavila svými obrazy plnými barevné poezie. Její práce odrážejí nejen mistrovství v malbě a grafice, ale také schopnost vytvářet působivé a fantastické scény. Témata jejích děl zahrnovala nejen svět cirkusů, ale také pohádkové a imaginární motivy.

Jindra Husáriková žila na Karlovarsku do poloviny 70. let 20. století, poté se přestěhovala do Prahy a od roku 1987 současně žila i v Poděbradech. Její umělecké dědictví zůstává důležitou součástí české výtvarné kultury.

Zemřela 16. dubna 2016 v Praze.