zachovalost | dobrý |
technika | Olej na plátně |
rozměr | 57x62cm |
rok | 2020 |
signatura | Signováno vpředu |
rám | Blindrám |
Informace o autorovi | (1951, Vyškov) Studoval na brněnské Střední uměleckoprůmyslové škole. Ve své tvorbě se věnuje abstraktní malbě a jeho díla jsou na plátně vytvořena speciální technikou, ve které kombinuje akrylové barvy, olejové barvy a písek. Josef Achrer má velmi bohatou autorskou výstavní činnost nejenom doma, ale i v zahraničí. |
Josef Achrer se narodil 17. prosince 1982 v Praze. Prošel Střední uměleckoprůmyslovou školou v Praze na Žižkově, kde se věnoval studiu scénické techniky. Následně strávil dva roky studiem malby na pražské Vyšší škole uměleckoprůmyslové. V roce 2004 vstoupil do ateliéru českého sociálně „divokého" umělce Michaela Rittstena na Akademii výtvarných umění v Praze. Svá studia na Akademii výtvarných umění dokončil v roce 2010.
Během svého studia získal cenné zkušenosti prostřednictvím stáží na San Francisco Art Institute v roce 2008 a u umělce Stanislava Diviše na pražské Vyšší škole uměleckoprůmyslové v roce 2007. Jeho umělecká tvorba byla ovlivněna prostředím sociálně „divokého" umění, které zdůrazňuje expresivnost a spontánnost.
Josef Achrer se stal zajímavým a perspektivním umělcem s bohatým uměleckým vzděláním, a jeho tvorba reflektuje různorodé vlivy a inspirace získané během jeho studií a stáží.