#1

Josef Achrer
(1982)

Nad námi

Achrer Josef st.
#1

Josef Achrer
(1982)

Nad námi

132 zobrazení
40 800 Kč
Art Mozaika Praha s.r.o.
Art Mozaika Praha s.r.o.
29. 6. 2022 19:00

dobrý
Olej na plátně
57x62cm
2020
Signováno vpředu
Blindrám
Informace o autorovi
(1951, Vyškov) Studoval na brněnské Střední uměleckoprůmyslové škole. Ve své tvorbě se věnuje abstraktní malbě a jeho díla jsou na plátně vytvořena speciální technikou, ve které kombinuje akrylové barvy, olejové barvy a písek. Josef Achrer má velmi bohatou autorskou výstavní činnost nejenom doma, ale i v zahraničí.

Nad námi

Josef Achrer se narodil 17. prosince 1982 v Praze. Prošel Střední uměleckoprůmyslovou školou v Praze na Žižkově, kde se věnoval studiu scénické techniky. Následně strávil dva roky studiem malby na pražské Vyšší škole uměleckoprůmyslové. V roce 2004 vstoupil do ateliéru českého sociálně „divokého" umělce Michaela Rittstena na Akademii výtvarných umění v Praze. Svá studia na Akademii výtvarných umění dokončil v roce 2010.

Během svého studia získal cenné zkušenosti prostřednictvím stáží na San Francisco Art Institute v roce 2008 a u umělce Stanislava Diviše na pražské Vyšší škole uměleckoprůmyslové v roce 2007. Jeho umělecká tvorba byla ovlivněna prostředím sociálně „divokého" umění, které zdůrazňuje expresivnost a spontánnost.

Josef Achrer se stal zajímavým a perspektivním umělcem s bohatým uměleckým vzděláním, a jeho tvorba reflektuje různorodé vlivy a inspirace získané během jeho studií a stáží.