technika | čb fotografie |
rozměr | 30 x 24 |
rok | 2002 |
signatura | na rubu signováno, datováno, razítko autorky |
autor | 1975 |
Tereza z Davle se narodila 26. července 1975 v Hořicích a dětství prožila v Davli.
Po absolvování střední ekonomické školy pracovala jako recepční a asistentka v reklamní agentuře. Je známá jako současná česká fotografka, která se specializuje především na akt a portrét. Začala fotografovat v roce 1993 a své první výstavy pořádala kolem roku 1996 ve skupině umělců v Praze.
Tereza z Davle je samouk a používá převážně černobílou fotografii na klasický film. Její tvorba se zaměřuje na profesionální portréty a akty. V současnosti se živí jako fotografka aktů, které vytváří pro soukromé účely zákaznic, a nadále pokračuje ve volné tvorbě, kde začínají objevovat i nalezená zátiší. V roce 2009 vydala obsáhlou monografii s názvem "Feminissimo".
Žije v Českém Krumlově se svými dvěma syny, Oliverem a Alexandrem. Její tvorba je ceněna pro svou autentičnost a citlivý pohled na lidskou podstatu.