technika | serigrafie |
rozměr | 70 x 50 |
rok | 2021 |
signatura | na zadní straně sign., dat.,č.46/50 |
autor | 1982 |
David Böhm, narozený v roce 1982 v Praze, je umělec působící v Praze. Jeho tvorbu nelze úplně oddělit od jeho spolupráce s umělcem Jiřím Frantou, s nímž začal pracovat již během studií na Akademii výtvarných umění v Praze. Spolupráce s Frantou je zásadní pro většinu Böhmovy tvorby, která se zaměřuje především na kresbu.
V jejich umělecké dvojici se snaží překračovat hranice tradičního média kresby a experimentovat s jejím performativním rozměrem. Jejich práce často tematizuje jedinečnost kresby a zaměnitelnost uměleckého rukopisu. Navzdory této spolupráci se Böhmovy samostatné práce často vracejí k meritu kresby a její výpovědní hodnotě.
Politická témata a hranice médií jsou spíše okrajovými aspekty jeho samostatné tvorby, ale můžeme je vnímat jako inspirativní prvky z jeho spolupráce s Frantou. Jeho samostatné projekty, jako například "100 týdnů" (2013), kde každý den vytvořil jednu kresbu s motivem hlavy a textem, ukazují jeho schopnost rychlého záznamu a zachycení momentu.
V současnosti se Böhm věnuje především ilustraci a komiksu, kde propojuje obraz a text a zkoumá jejich vzájemné vztahy. Jeho práce se často zabývají otázkami souvisejícími s rolí umělce, uměním a jeho produkcí. Böhmův přístup k umělecké tvorbě je otevřený a experimentální, a nelze ho vnímat izolovaně, ale spíše jako součást komplexní sítě souvisejících myšlenkových schémat a témat.