#283

Richard Kočí
(1954)

Polyglot

Richard Kočí
Richard Kočí
Richard Kočí
#283

Richard Kočí
(1954)

Polyglot

Statue
173 zobrazení
120 000 Kč
ArtKunst Galerie
ArtKunst Galerie
2. 6. 2022 18:00

překližka
75 x 170 x 75
2000
provenience
vystaveno v roce 2001 v Mánesu na výstavě Richard Kočí SINE QUA NON, publikováno v katalogu k výstavě
1954

Polyglot

Richard Kočí, narozený v roce 1954, je český výtvarník, který se věnuje sochařství a uměleckým teoriím. Své první kroky ve výtvarném světě učinil v roce 1972, kdy začal tvořit drobné realistické figurky. Později absolvoval studia na uměleckých školách v Texasu a Madridu, kde získal zkušenosti ze studia klasiků 20. století, včetně Hansa Arpa, Constantina Brancusiho a Henryho Moora.

I když začal jako sochař, později se věnoval i teorii umění, zkoumající obecné otázky spojené s uměleckým dílem, jako je jeho smysl, obsah, význam a poslání. V 90. letech se Richard Kočí objevil v Praze a začal vytvářet své první dřevěné sochy. Upřednostňuje větší rozměry soch, které mu poskytují pocit osvobození a umožňují plastičnosti naplnit své poslání a zaplnit prostor, především ten veřejný.