technika | serigrafie |
rozměr | 56 x 46 |
rok | 1973 |
signatura | na zadní straně sign.dat.a čísl.13/350 |
autor | 1929 - 1999 |
Nicholas Krushenick se narodil v roce 1929 v Bronxu, New York. Studoval malbu na Art Students League of New York a na Hans Hofmann School of Fine Arts. Po dokončení svého vzdělání pracoval Krushenick na navrhování výloh a v Oddělení rámování Muzea moderního umění.
V roce 1957 spolu s bratrem Johnem provozoval legendární galerii Brata v East Village na Manhattanu, kde vystavovali práce mnoha předních umělců, včetně Ronald Bladen, Ed Clarke, Al Held, Yayoi Kusama a George Sugarman. Krushenick rozvinul svůj charakteristický "pop abstraktní" styl na počátku 60. let, který se odlišoval vysokými klíčovými barvami, formální přísností a čistou grafickou intenzitou.
Během 60. a 70. let měl Krushenick samostatné výstavy v mnoha prestižních galeriích a jeho práce byla součástí mnoha historických muzejních výstav. Jeho dílo je zastoupeno ve sbírkách více než šedesáti hlavních muzeí po celém světě.
Nicholas Krushenick zemřel v roce 1999.