zachovalost | dobrý |
technika | olej na plátně |
rozměr | 109x80 cm |
rok | 2019 |
signatura | signováno vzadu |
rám | rámováno |
stav díla | dobrý |
Ivan Bukovský se narodil 7. července 1949 v Praze a v současnosti žije v Podlesí u Příbrami. Studoval na Střední odborné škole výtvarné v Praze v letech 1964–1968 a poté pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění v Praze v letech 1971–1976 pod vedením profesora Smetany.
V letech 1996–2003 učil grafický design na VOŠ Štětí. Od roku 2003 vyučuje dějepis a dějiny umění na Waldorfském gymnáziu v Příbrami. Ivan Bukovský je členem uměleckých sdružení, mezi která patří SVU Mánes, Středočeské sdružení, a skupiny Lipany a Orbis pictus: Europa.
Jeho umělecká tvorba je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách v České republice, Polsku, Německu, Rusku, Itálii, Jižní Koreji, Izraeli a USA. Ivan Bukovský se věnuje nejen malbě, ale i filmovému výtvarnictví, a jeho práce odrážejí pestrou paletu uměleckých vlivů a technik.