#166

Tomáš Kubík
(1977)

Máří Magdalena

Kubík Tomáš
#166

Tomáš Kubík
(1977)

Máří Magdalena

1 limit
917 zobrazení
450 000 Kč
Art Mozaika Praha s.r.o.
Art Mozaika Praha s.r.o.
Vyvolávací cena: 450 000 Kč
22. 9. 2021 19:00

intaktní
olej na plátně, Obraz Máří Magdaléna se zúčastnil velkého přehledu evropské figurativní tvorby, které znovu uchopuje slavné caravaggiovské téma ze sbírek rodiny Doria Pamphilj. (Figurativas 2019, MEAM Museum, Barcelona). Sktečně mimořádná, ranná monumentální práce, pocházející ještě z doby autorových studií u prof. Berana.
195 × 160 cm
2001
signováno
rámováno
dobrý

Máří Magdalena

Tomáš Kubík se narodil 15. října 1977 v Pelhřimově a je českým malířem. Absolvoval Ateliér klasických malířských technik pod vedením prof. Zdeňka Berana na Akademii výtvarných umění v Praze. Předtím se věnoval také pohybovému divadlu a hudbě.

Ve své tvorbě se zaměřuje především na malbu zátiší a kresbu živého modelu. Jeho práce jsou známé pro mimořádnou technickou zdatnost a silný existenciální nádech. Tomáš Kubík čerpá inspiraci z děl starých mistrů i současných umělců, jako jsou Francis Bacon a Lucian Freud.

Od roku 2004 pravidelně vystavuje doma i v zahraničí. Jeho obrazy jsou zastoupeny v renomovaných veřejných i soukromých sbírkách, včetně Národní galerie v Praze a dalších. Tomáš Kubík rovněž působí jako pedagog malby a získal několik ocenění za svou práci, včetně ceny Ministra školství za mimořádné výsledky v oboru malba.