Informace | Čína, dynastie Tchang (618-906). Výška 40 cm. |
Kamenina s olovnatou polevou karamelové barvy. Elegantně tvarovaná nádoba má kulovité tělo a dlouhé hrdlo, na němž se nacházejí dvě ucha, zakončená dračími hlavami. Restaurováno.
Provenience: sbírka Karla Holana (1915–1997).