#16

BUDDHA MEDICÍNY - BHAIŠADŽJAGURU

#16

bronz
358 zobrazení
200 000 Kč
Galerie Arcimboldo, sro
Galerie Arcimboldo, sro
Vyvolávací cena: 50 000 Kč
11. 4. 2021 14:00

Informace
Mongolsko, ve stylu Dzanabadzarovy školy, 19-20 století.

Zlacený bronz. Socha buddhy medicíny je provedena ve stylu typickém pro vrcholné období mongolského sochařství v 18. století následující dílo největšího mongolského sochaře - Öndör-gegéna Dzanabadzara. Pro tento styl jsou příznačné harmonické proporce figury, klidný, líbezný výraz obličeje, vysoký, plasticky provedený lotosový trůn i dokonalé řemeslné provedení a vysoké zlacení.