#248

Lutobor Hlavsa
(1924 – 2015)

Hlava s kresbou

HLAVSA LUTOBOR
HLAVSA LUTOBOR
HLAVSA LUTOBOR
#248

Lutobor Hlavsa
(1924 – 2015)

Hlava s kresbou

6 limitů
690 zobrazení
31 000 Kč
Aukční síň Antik Mašek
Aukční síň Antik Mašek
Vyvolávací cena: 10 000 Kč
8. 7. 2021 18:00

olej
34 x 27 cm
1979
signováno
plátno, na zadní straně plátna autorsky popsáno s datací 1979, autorský štítek Díla ČFVU s razítkem
1924-2015

Hlava s kresbou

Lutobor Hlavsa se narodil 12. srpna 1924 v Praze. Pocházel z rodiny malíře pražských motivů a amatérského archeologa Stanislava Hlavsy. Studoval u Františka Tichého a od roku 1964 začal vystavovat surrealistické kompozice, spojené s jeho hudebnickou profesí. Tyto práce byly založeny na pozitivní kresbě dle skutečnosti.

Kolem roku 1970 přešel k abstraktní malbě s výraznou strukturou, blížící se koncepci informelu. Jeho tvorba se postupně vyvíjela, a v roce 1983, na výstavě v galerii Zlatá lilie v Praze, se vrátil ke své původní figurativní orientaci. Tentokrát se zaměřil na konfrontaci s klasickými mistry. V jeho obrazech se často objevují přímé citace, které vytvářejí jemně eroticky vyzývavé protiklady k ženám současnosti. V. Tetiva přiřadil autora k českému radikálnímu realismu.

Lutobor Hlavsa je zastoupen ve sbírkách v České republice, Německu, Švýcarsku, USA a dalších zemích.

Zemřel v roce 2015.