#40

Jindra Husáriková
(1931 – 2016)

Cirkus

HUSÁRIKOVÁ JINDRA
HUSÁRIKOVÁ JINDRA
HUSÁRIKOVÁ JINDRA
#40

Jindra Husáriková
(1931 – 2016)

Cirkus

Drawings
6 limitů
539 zobrazení
6 200 Kč
Aukční síň Antik Mašek
Aukční síň Antik Mašek
Vyvolávací cena: 2 000 Kč
29. 4. 2021 18:00

kresba, akvarel
29 x 21 cm
1991
signováno s dedikací
kresba kolorovaná akvarelem, papír, pasparta, sklo
1931-2016

Cirkus

Jindra Husáriková, rozená Pelcová, byla významná česká malířka a grafička. Narodila se 14. dubna 1931 v Trmicích. Po absolvování Státní odborné školy keramické v Teplicích pokračovala ve studiu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, kde měla za učitele profesory Antonína Kybala a Jana Baucha.

Její tvorba čerpala inspiraci z prostředí cirkusů a starých bájí. Husáriková se proslavila svými obrazy plnými barevné poezie. Její práce odrážejí nejen mistrovství v malbě a grafice, ale také schopnost vytvářet působivé a fantastické scény. Témata jejích děl zahrnovala nejen svět cirkusů, ale také pohádkové a imaginární motivy.

Jindra Husáriková žila na Karlovarsku do poloviny 70. let 20. století, poté se přestěhovala do Prahy a od roku 1987 současně žila i v Poděbradech. Její umělecké dědictví zůstává důležitou součástí české výtvarné kultury.

Zemřela 16. dubna 2016 v Praze.