#3

Pavel Roučka
(1942)

Dva grafické listy

ROUČKA Pavel
ROUČKA Pavel
ROUČKA Pavel
#3

Pavel Roučka
(1942)

Dva grafické listy

1 limit
436 zobrazení
400 Kč
Aukční síň Antik Mašek
Aukční síň Antik Mašek
Vyvolávací cena: 200 Kč
13. 1. 2021 18:00

barevná litografie
29 x 21 cm
signováno tužkou
Přípitek, Žena s fialovými vlasy, karton, volné listy.
*1942

Dva grafické listy

Pavel Roučka se narodil 20. června 1942. Studoval na Střední průmyslové škole geodézie a kartografie v Praze, kde získal diplom v roce 1960. V roce 1995 absolvoval odbornou stáž na Académie de Beaux-Arts v Paříži. Mezi lety 1968 a 1971 se věnoval scénografii a kreslenému filmu v Belgii. Od roku 1993 působí jako pedagog na Letní akademii ve Frauenau v Německu a na Akademii výtvarných umění v Maastrichtu v Belgii.

V průběhu své kariéry se Pavel Roučka věnoval různým uměleckým formám, včetně malby, grafiky, exlibris, ilustrace, scénografie, tapiserií a tvorby dřevěných objektů. Od osmdesátých let se zaměřuje převážně na malbu, kresbu a litografii. Jeho malířské práce jsou výrazné pro své expresivně pojaté figurální kompozice, neobvyklou barevnost a netradiční pracovní postupy.

Pavel Roučka vede kurzy malby na lezení výtvarné akademii v Bavorsku. Za svůj umělecký přínos byl oceněn francouzskou vládou řádem CHEVALIER DANS L’ORDRE DES PALMES ACADEMIQUES (RYTÍŘ ŘÁDU AKADEMICKÝCH PALEM).

Jeho práce jsou součástí sbírek významných galerií v České republice, včetně Národní galerie, a také v zahraničí, včetně Spojených států, Francie a Polska. Od roku 1978 uspořádal několik desítek samostatných výstav a aktivně se účastnil mnoha kolektivních výstav doma i v zahraničí.