#1

Karel Šafář
(1938 – 2016)

Dívčí akt

ŠAFÁŘ Karel
#1

Karel Šafář
(1938 – 2016)

Dívčí akt

Drawings
3 limity
464 zobrazení
400 Kč
Aukční síň Antik Mašek
Aukční síň Antik Mašek
Vyvolávací cena: 100 Kč
9. 12. 2020 18:00

kresba tuší
25 x 18 cm
1977
signováno
plátno
1938-2016

Dívčí akt

Karel Šafář se narodil 28. května 1938 v Rychnově nad Kněžnou. V mládí pracoval v Karlových Varech jako bytový architekt. Mezi lety 1965 a 1971 studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, nejprve v ateliéru Karla Svolinského a od roku 1970 v ateliéru Zdeňka Sklenáře. Po ukončení studií cestoval do Nepálu a následně do Indie, kde působil jako profesor na univerzitě v Benáresu. Od roku 1974 pracoval na volné noze a v roce 1976 navštívil Mongolsko. Vytvořil několik děl pro různé instituce, včetně Kanceláře prezidenta republiky, Ministerstva kultury, Ministerstva zahraničních věcí, Univerzity Karlovy, Národní galerie v Praze a Nadace Charty 77. Byl také tvůrcem grafického listu předávaného laureátovi Čestného uznání Mensy ČR.

Karel Šafář zemřel 10. února 2016.