#216

Nástolec ze zlaceného bronzu podle Benvenuta Celliniho

#216

Applied Art
268 zobrazení
600 EUR
Antikvity Praha s.r.o.
Antikvity Praha s.r.o.
19. 6. 2021 14:00

Miska montovaná na trojnožce sestávající z Tritonů sedících na delfínech. Střed misky dekorován vysokým reliéfem zpodobňujícím Neptuna s typickým trojzubcem obklopeného postavami a fantaskními mořskými nestvůrami. Pravděpodobně podle předlohy Benvenuta Celliniho (1500 Florencie – 1571 Floprencie). Itálie, 16. století nebo později, výška 16 cm, průměr 17,2 cm. Lehce otřelé. Stav 2