60 cm dlouhá jednosečná čepel s oboustranným výbrusem a středovým hrotem, rameno tuleje značeno a opatřeno číslem "9329", dřevěná pochva potažena černou kůží, kování mosazné, opaskový hák. Rakousko, 2. polovina 19. století, celková délka 75 cm. Původní stav, jizvy po korozi. Stav 2