technika | olej na plátně |
rozměr | 57 x 68 cm |
rok | 20. léta 20. století |
signatura | signováno dole vlevo: Emil Filla |
stav díla | Přiloženo potvrzení autenticity PhDr. Františka Krejčího, prasynovce Emila Filly
a držitele autorských práv malíře.
Dále posouzeno a konzultováno PhDr. Jiřím Machalickým, Mgr. Anetou Kopeckou
a Vladimírem Lekešem.
Přiložená expertiza prof. PhDr. Jaromíra Zeminy. |
provenience | Provenience: sbírka významného českého chirurga
Malováno na zakázku českého bankovního ústavu. |
Emil Filla zemřel 7. října v Praze.