#14

Vladimír Sychra
(1903 – 1963)

U stolu III

Sychra Vladimír
#14

Vladimír Sychra
(1903 – 1963)

U stolu III

1-50
558 zobrazení
150 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 150 000 Kč
9. 6. 2019 13:30

Informace
na rubu autorem č. 408 odborná expertiza PhDr. Rea Michalová, Ph.D. vystaveno: Vladimír Sychra, Výstava obrazů a kreseb z let 1944-1946, Hořejšova galerie v Praze, 1946, č. k. 30 (U stolu III)
1945
sign. LN V. Sychra 45, na rubu V. Sychra 1945
olej, plátno
55 x 75 cm

U stolu III

Vladimír Sychra byl český malíř, ilustrátor, grafik a pedagog, který působil převážně během první poloviny 20. století. Narodil se 28. ledna 1903 v Praze.

Sychra absolvoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze pod vedením profesora Emanuela Dítěte a následně pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění, kde byl jeho učitelem Max Švabinský. Během druhé světové války vyučoval ve Škole Mánesa a později, v období let 1947 až 1963, působil jako pedagog na Speciální malířské škole AVU v Praze.

Byl jedním ze zakladatelů Spolku výtvarných umělců Mánes (SVU Mánes) a od roku 1929 se s ním aktivně podílel na výstavách, kde prezentoval svou tvorbu.

Sychra byl významnou postavou českého uměleckého prostředí své doby a jeho práce zahrnovala širokou škálu žánrů, včetně malby, ilustrací a grafiky. Jeho dílo je dodnes respektováno a ceněno jak pro jeho uměleckou kvalitu, tak pro jeho vliv na rozvoj českého výtvarného umění.

Zemřel 20. února 1963 v Praze.