signatura | sign. PD Fremund 61 |
technika | asambláž, olej, plátno |
rozměr | 46 x 68 cm |
rok | 1961 |
Bez názvu
Studoval na AVU malbu u V. Nechleby, grafiku u V. Pukla a scénografii u F. Tröstera. Během života se prosadil jako malíř, kreslíř, grafik i scénický výtvarník. Byl výborným koloristou a zaujal svými portréty a autoportréty. Věnoval se různým grafickým technikám (hlavně linorytu), ale i ilustracím a tvorbě plakátů. Mimo jiné pracoval jako scénograf pro divadlo Semafor a Rokoko. Spolupracoval ve skupinách Máj 57, SČUG Hollar a Křižovatka. V začátcích malířské tvorby hledal inspiraci v lidovém umění, později se zajímal především o moderní umění (inspirace H. Matissem a dalšími).