#92

Otakar Nejedlý
(1883 – 1957)

Luka pod Medníkem

Nejedlý Otakar
#92

Otakar Nejedlý
(1883 – 1957)

Luka pod Medníkem

51-100
573 zobrazení
160 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 160 000 Kč
21. 10. 2018 13:30

1920
sign. PD Ot. Nejedlý 1920.
olej, plátno
74 x 100 cm
1883 - 1957

Luka pod Medníkem

Otakar Nejedlý se narodil 14. března 1883 v Roudnici nad Labem. Navštěvoval gymnasium v Roudnici, kde již projevoval zájem o malování. Poté odešel do Prahy, kde se neúspěšně pokusil studovat na Akademii výtvarných umění. Nakonec se věnoval soukromému studiu krajinomalby u Ferdinanda Engelmüllera a později spolupracoval s Antonínem Slavíčkem.

Nejedlý je známý svými krajinářskými obrazy, ve kterých kombinoval různé styly, včetně kubismu. Jeho práce byla ovlivněna především jeho cestami po Evropě a dlouhým pobytem v Indii, který prožil s Jaroslavem Hněvkovským.

Během první světové války byl Nejedlý vyslán na bojiště ve Francii, aby zde maloval místa, kde bojovali českoslovenští legionáři. Po válce se stal profesorem na Akademii výtvarných umění, kde se stal oblíbeným učitelem a vedl inspirativní studijní zájezdy se svými studenty po Evropě.

Nejedlý se věnoval především české krajině, ale jeho obrazy odrážejí různé umělecké styly, jako je romantismus, impresionismus a expresionismus. Jeho díla jsou součástí mnoha galerií po celé České republice.

Otakar Nejedlý zemřel 17. června 1957 v Praze.