rok | 1932 |
signatura | sign. PD Jan Malý 1932. |
technika | olej, plátno |
rozměr | 78 x 101,5 cm |
autor | 1898 - 1954 |
Tři dívky hrající kuličky
Malý Jan se narodil v Praze a stal se malířem a grafikem známým především pro svá díla z Domažlicka, i když působil v Praze. Byl synem malíře Václava Malého. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde měl možnost zdokonalit své umělecké dovednosti pod vedením významných umělců, jako byli Bukovac a Pirner. Malý Jan se věnoval zejména tvorbě pohledů, kde zachycoval krajinu a motivy z Domažlicka.