#7

Jan Malý
(1898 – 1954)

Tři dívky hrající kuličky

Malý Jan
#7

Jan Malý
(1898 – 1954)

Tři dívky hrající kuličky

1-50
670 zobrazení
45 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
21. 10. 2018 13:30

1932
sign. PD Jan Malý 1932.
olej, plátno
78 x 101,5 cm
1898 - 1954

Tři dívky hrající kuličky

Malý Jan se narodil v Praze a stal se malířem a grafikem známým především pro svá díla z Domažlicka, i když působil v Praze. Byl synem malíře Václava Malého. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde měl možnost zdokonalit své umělecké dovednosti pod vedením významných umělců, jako byli Bukovac a Pirner. Malý Jan se věnoval zejména tvorbě pohledů, kde zachycoval krajinu a motivy z Domažlicka.