Popis | na rubu název díla autorem, na blindrámu autorský štítek s popisem |
LP | 1968 |
Signováno | sign. LN R. Zörner 67, na rubu Zörner R. 1968 |
Technika | olej, acronex, plavené křídy, pryskyřice, plátno |
Rozměr | 60 x 39 cm |
Rok narození | 1941 |
Roky | (1941) |
Rudolf Zörner se narodil 3. května 1941 v Praze. Byl českým grafikem a malířem, který se věnoval převážně tvorbě asambláží a strukturální malbě. Jeho umělecký projev nesl silné vlivy surrealismu, a jeho malířský styl reflektoval zájem o archeologii.
Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesorů A. Vítka a J. Drahoňovského. Po absolvování pokračoval ve studiu soukromě u profesora K. Svolinského. Během své kariéry se stal členem několika výtvarných skupin a uskupení, mezi nimiž byly Český fond výtvarných umění (ČFVU), Asociace volné grafiky a Syndikát výtvarných umělců československých.
Rudolf Zörner se proslavil svou schopností propojit různé prvky ve svých asamblážích, vytvářejících neobvyklé a podmanivé kompozice. Jeho strukturální malba reflektovala pečlivý přístup k detailům a experimentování s formou.
Umělec zemřel v roce 2017, ale jeho dílo pokračuje v ovlivňování oblasti vizuálního umění, ponechávaje za sebou pozoruhodný odkaz v české výtvarné scéně.