#16

Rudolf Zörner
(1941 – 2017)

Studie II

Zörner Rudolf
#16

Rudolf Zörner
(1941 – 2017)

Studie II

1-50
699 zobrazení
28 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 28 000 Kč
7. 6. 2018 18:30

na rubu název díla autorem, na blindrámu autorský štítek s popisem
LP
1968
Signováno
sign. LN R. Zörner 67, na rubu Zörner R. 1968
Technika
olej, acronex, plavené křídy, pryskyřice, plátno
Rozměr
60 x 39 cm
Rok narození
1941
Roky
(1941)

Studie II.

Rudolf Zörner se narodil 3. května 1941 v Praze. Byl českým grafikem a malířem, který se věnoval převážně tvorbě asambláží a strukturální malbě. Jeho umělecký projev nesl silné vlivy surrealismu, a jeho malířský styl reflektoval zájem o archeologii.

Studoval na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u profesorů A. Vítka a J. Drahoňovského. Po absolvování pokračoval ve studiu soukromě u profesora K. Svolinského. Během své kariéry se stal členem několika výtvarných skupin a uskupení, mezi nimiž byly Český fond výtvarných umění (ČFVU), Asociace volné grafiky a Syndikát výtvarných umělců československých.

Rudolf Zörner se proslavil svou schopností propojit různé prvky ve svých asamblážích, vytvářejících neobvyklé a podmanivé kompozice. Jeho strukturální malba reflektovala pečlivý přístup k detailům a experimentování s formou.

Umělec zemřel v roce 2017, ale jeho dílo pokračuje v ovlivňování oblasti vizuálního umění, ponechávaje za sebou pozoruhodný odkaz v české výtvarné scéně.