#11

Vladimír Sychra
(1903 – 1963)

Snová krajina

Sychra Vladimír
#11

Vladimír Sychra
(1903 – 1963)

Snová krajina

1-50
1 limit
830 zobrazení
470 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 75 000 Kč
29. 4. 2018 13:30

LP
1931
Technika
olej, plátno
Rozměr
64,5 x 80,5 cm
Signováno
sign. PD V. Sychra 31
odborná expertiza: PhDr. Rea Michalová, Ph.D.
(1903-1963)

Snová krajina

Vladimír Sychra byl český malíř, ilustrátor, grafik a pedagog, který působil převážně během první poloviny 20. století. Narodil se 28. ledna 1903 v Praze.

Sychra absolvoval Uměleckoprůmyslovou školu v Praze pod vedením profesora Emanuela Dítěte a následně pokračoval ve studiu na Akademii výtvarných umění, kde byl jeho učitelem Max Švabinský. Během druhé světové války vyučoval ve Škole Mánesa a později, v období let 1947 až 1963, působil jako pedagog na Speciální malířské škole AVU v Praze.

Byl jedním ze zakladatelů Spolku výtvarných umělců Mánes (SVU Mánes) a od roku 1929 se s ním aktivně podílel na výstavách, kde prezentoval svou tvorbu.

Sychra byl významnou postavou českého uměleckého prostředí své doby a jeho práce zahrnovala širokou škálu žánrů, včetně malby, ilustrací a grafiky. Jeho dílo je dodnes respektováno a ceněno jak pro jeho uměleckou kvalitu, tak pro jeho vliv na rozvoj českého výtvarného umění.

Zemřel 20. února 1963 v Praze.