#5

Alfréd Justitz
(1879 – 1934)

Koupající se ženy

Justitz Alfred
#5

Alfréd Justitz
(1879 – 1934)

Koupající se ženy

pol. 1 - 50
1115 zobrazení
850 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
Vyvolávací cena: 370 000 Kč
8. 10. 2017 13:30

1918
sign. PD Justitz Praha 1918
akvarel, tužka, karton
velikost
40 x 48,5 cm
1879 - 1934

Koupající se ženy - odborná expertiza: PhDr. Rea Michalová, Ph.D., provenience:ƒƒ ze sbírky Prof. Mudr. Otakara Teyschla, DrSc. (1891–1968), přednosty Dětské kli Masarykovy univerzity v Brně, významné osobnosti české pediatrie. reprodukováno: Jindřich Chatrný – Radana Červen

Narodil se v Nové Cerekvi u Pelhřimova do rodiny lékaře. Začal studiem architektury na České vysoké škole technické v Praze a následně přešel na pražskou akademii. Získával zkušenosti v Německu a v Paříži, kde byl ovlivněn díly Cézanna a dalších umělců. Roku 1928 se stal členem SVU Mánes a vystavoval se skupinou Tvrdošíjných. Kromě malířství se věnoval také grafice a ilustracím, např. pro román "Chrám Matky Boží v Paříži" od V. Huga.

Zároveň byl vášnivým propagátorem plemene boxerů a v oblasti kynologie zaznamenal významné úspěchy. Aktivně působil v klubu chovatelů boxerů a zlepšoval plemenitbu.

Alfréd Justitz byl též aktivním zednářem a členem lóže Sibi et Posteris v Praze. Po jeho smrti lóže podporovala jeho rodinu, avšak jeho manželka Anna následovala svého manžela do smrti rok po něm.

Zemřel v únoru 1934 po téměř ročním onemocnění v Bratislavě, a jeho popel spočívá v urnovém hrobě na židovském hřbitově v Nové Cerekvi.