rok | 1918 |
signatura | sign. PD Justitz Praha 1918 |
technika | akvarel, tužka, karton |
velikost | 40 x 48,5 cm |
autor | 1879 - 1934 |
Narodil se v Nové Cerekvi u Pelhřimova do rodiny lékaře. Začal studiem architektury na České vysoké škole technické v Praze a následně přešel na pražskou akademii. Získával zkušenosti v Německu a v Paříži, kde byl ovlivněn díly Cézanna a dalších umělců. Roku 1928 se stal členem SVU Mánes a vystavoval se skupinou Tvrdošíjných. Kromě malířství se věnoval také grafice a ilustracím, např. pro román "Chrám Matky Boží v Paříži" od V. Huga.
Zároveň byl vášnivým propagátorem plemene boxerů a v oblasti kynologie zaznamenal významné úspěchy. Aktivně působil v klubu chovatelů boxerů a zlepšoval plemenitbu.
Alfréd Justitz byl též aktivním zednářem a členem lóže Sibi et Posteris v Praze. Po jeho smrti lóže podporovala jeho rodinu, avšak jeho manželka Anna následovala svého manžela do smrti rok po něm.
Zemřel v únoru 1934 po téměř ročním onemocnění v Bratislavě, a jeho popel spočívá v urnovém hrobě na židovském hřbitově v Nové Cerekvi.