#2

Václav Radimský
(1867 – 1946)

Krajina z Polabí

Radimský Václav
#2

Václav Radimský
(1867 – 1946)

Krajina z Polabí

pol. 1 - 50
1013 zobrazení
280 000 Kč
1. ART CONSULTING
1. ART CONSULTING
8. 10. 2017 13:30

sign. PD VRadimský
olej, lepenka
velikost
70 x 98 cm
1867 - 1946

Krajina z Polabí

Václav Radimský se narodil 6. října 1867 v Kolíně nad Labem. Studoval na Akademii výtvarných umění v Praze a poté na Akademii výtvarných umění ve Vídni pod vedením profesora E. Lichtenfelsa. Václav Radimský byl známým českým malířem, který se významně uplatnil ve Francii, kde přišel do úzkého kontaktu s impresionismem. Tento styl poté zprostředkoval české umělecké scéně. Ve Francii žil v oblasti Giverny, kde maloval místní krajinu. Po první světové válce se vrátil zpět do Čech, kde se soustředil na malbu okolí Labe a Kolína. Jeho malby byly silně ovlivněny stylem francouzského impresionisty Claude Moneta. Charakterizovaly je výrazné barvy, vzdušná a světelná atmosféra a často nesly určitou emotivní náladu. V roce 2006 mu byla uspořádána autorská výstava ve Východočeské galerii v Pardubicích. Václav Radimský zemřel 31. ledna 1946 v Kolíně nad Labem.