datum aukce 23. 07. 2020 18:00
113
vyvolávací cena: 190 000 CZK

99. Veselý Aleš (1935-2015)

"Abstraktní kompozice v červené" olej na plátně, signováno vlevo dole VESELÝ, datováno 1967. Vynikající práce významného představitele českého informelu, konceptuálního umělce a pedagoga. ___65 x 92 (66 x 93) cm ___O AUTOROVI: Veselý Aleš (1935-2015) Sochař, malíř, kreslíř, konceptuální umělec, pedagog. Studia na AVU v Praze, stipendia: International Sculpture Center Fellowship ve Washingtonu D.C. (1986), Arts Link Fellowship pro práci ve Fabric Workshopu ve Philadelphii (1993) a Pollock-Krasner Foundation New York (1995). Koncem 50. let představitel českého informelu. Autor monumentálních objektů, realizace prací pro veřejné prostory v ČR i v zahraničí. Zastoupen ve sbírkách mnoha tuzemských i zahraničních galerií včetně Albertiny ve Vídni, Centre Georges Pompidou v Paříži, The Solomon Guggenheim Museum New York City a v mnoha dalších.