#18

Stanislav Krátký
(1914 – 2001)

Za humny

Krátký Stanislav (1914-2001)
Krátký Stanislav (1914-2001)
Krátký Stanislav (1914-2001)
#18

Stanislav Krátký
(1914 – 2001)

Za humny

672 zobrazení
3 500 Kč
AAA, s.r.o.
AAA, s.r.o.
23. 7. 2020 18:00

"Za humny" olej na malířské lepence, signováno vpravo dole S. KRÁTKÝ, datováno 1942. ___49,5 x 65,5 (63 x 79) cm ___O AUTOROVI: Krátký Stanislav (1914-2001) Malíř, bratr malíře Josefa Krátkého (1891-1918). Na doporučení Augustina Mervarta studoval v soukromé malířské škole Františka Hoplíčka v Olomouci, potom pokračoval v Praze na AVU u Vratislava Nechleby a Josefa Loukoty. Po studiích se vrátil do rodných Vinar, s nimiž spojil další život soukromý i umělecký. Maloval především portréty, figurální motivy, krajinu i květinová zátiší.