"Pocta Beethovenovi" olej na sololitu, signováno vpravo dole ALEX N (Neumann), současná práce, vzadu rukou název obrazu. Obraz patří do souboru děl, které malíř namaloval po svém návratu ze Španělska. Do aukce získáno přímo od autora. ___52,5 x 47 (60 x 54,5) cm ___O AUTOROVI: Neumann Alexander (*1937) Figurální malbu studoval u prof. Skácela a prof. Kotoučka v Brně. Jeho pozdější tvorbu nejvíce ovlivnil Bohumil Matal, jehož ateliér často navštěvoval. Velkým zdrojem inspirací mu byl pobyt ve Španělsku, kde strávil několik let. Nyní žije a tvoří v Benešově.