"Kozolec - horský seník" olej na plátně, signováno vlevo dole špatně čitelně, kolem poloviny minulého století. Na pravé straně u blind rámu menší poškození malby. Na obraze je s největší pravděpodobností vyobrazena horská krajina ve Slovinsku, dominantou je tzv. KOZOLEC – žebřina sloužící k sušení sena, kukuřice a dalších plodin. Tento způsob sušení sena je téměř výlučně používán ve Slovinsku. Typů kozolců je hodně, od jednoduchých žebřin přes ty táhnoucí se v dlouhých řadách, případně v řadách zdvojených, ztrojených atd. až po velmi dekorativní struktury připomínající stavení. Jejich použití sice klesá, nicméně v tradičním zemědělství jsou používány dodnes a dokonce jsou, byť v omezené míře, stále vyráběny tradičními metodami. Jejich použití je doloženo dokonce na vyobrazení z poloviny 17. století. Více viz např. na https://www.pierreseche.com/kozolec_en.htm ___50 x 65,5 (56,5 x 72) cm