konstrukce chromovaný kov, sedáky a opěradla překližka. Původní návrh židle MARTA STAMA pro THONET je z roku 1932, vzor B43. Neznačeno. Dřevěné části i chromový povlak poškozeny ve větším rozsahu. ___Celková výška židle 80 cm, výška sedáku cca 45 cm, sedák 40 x 40, opěradlo 20 x cca 43 cm ___O AUTOROVI: Stam Mart (1899-1986) Holandský návrhář a architekt, studoval na Royal School for Advanced Studies. V roce 1926 navrhl židli Cantilever - židle S33, která nemá typické čtyři nohy, ale nohu z ohnutých ocelových trubek, jak ji známe dodnes. Ze základního návrhu se pak vyvinula řada variant. Mezi zajímavosti z jeho života jistě patří pobyt v SSSR v letech 1930 - 1934. Spolu s manželkou a dalšími architekty se účastnil na urbanistickém plánování měst Magnitogorsk, Makejevka (Doněcká oblast) a Orsk (Oremburská oblast).